Konstrundan – avoimet ateljeet, Keski-Suomi, 4.-5.9.2021

Konstrundan – Avoimet ateljeet näkyy nyt myös Keski-Suomessa!4.-5.9.2021 klo 11-17Konstrundan on vakiintunut valtakunnallinen tapahtuma, jota onjärjestetty vuosittain Suomessa vuodesta 2008. Konstrundan-viikonloppunataiteen, käsityön ja muotoilun ammattilaiset avaavat työhuoneensa ovet yleisölle. Myös Jyväskylän Taiteilijaseura on mukana Konstrundanissa. Galleria Beckerin lisäksi Taiteilijaseuralla on pop-up galleria Kauppakeskus Forumissa. Lisäksi monet seuran jäsenistä osallistuvat Konstrundaniin avaamalla omien työtilojensa ovet yleisölle. Jokaisessa vierailemassasi Konstrundan kohteessa voit osallistua taidearpajaisiin.www.konstrundan.fi

Keski-Suomessa Konstrundanin kohteita ovat:
Jyväskylän Taiteilijaseura: Galleria Becker, taidelainaamo, Seminaarinkatu 28, Jyväskylä
– taiteilijatapaamiset Galleria Beckerissä sunnuntaina 5.9. 2021
klo 11-17 Nina Huisman
klo 13-17 Aino Kajaniemi
Forumin Pop up-galleria, Kauppakeskus Forum 2. kerros, Jyväskylä
Laukaan Taideateljeen taiteilijat, Tyttökodinkuja 3(ent. Kantolantie 422), Laukaa
Taidekeskus Järvilinnan taiteilijat: Järvilinnantie 213, Vihtavuori
Kuvataiteilija Olga Malytcheva työhuone, Torikeskus 1. kerros, Jyväskylä
Kuvataiteilija Päivi Hintsanen, työhuone / studio, Keskustie 21, Jyväskylä
Kuvataiteilija Maija Ojanen työhuone, Sysmäläntie 1, Keljonkangas, Jyväskylä
Kuvataiteilija Virpi Lehto työhuone, Lampilantie 98, Joutsa

%d bloggaajaa tykkää tästä:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close